SPIP - що це таке?

Видавнича система в Інтернеті

SPIP - видавнича система

SPIP - це видавнича система для Інтернету. Вона складається з набору файлів, встановлених на вашому веб-сервері, і дозволить вам скористатися перевагами автоматизованого вирішення цілого ряду завдань: управління сайтом з великою кількістю користувачів, публікація статей без необхідності застосовувати HTML, легка зміна структури вашого сайту, і т.д. За допомогою того ж програмного забезпечення, яке використовується для перегляду сайту (Netscape, Microsoft Explorer, Mozilla, Opera ...), SPIP дає можливість створювати і оновлювати свій сайт, завдяки дуже простому інтерфейсу.

Також існують інші видавничі системи, кожна з них має свої особливості. SPIP вирізняється поміж них гнучкістю і тим, що він головним чином орієнтований на створення структури, подібної до журнальної, тобто з рубриками та підрубриками (і так далі), де ви можете викласти статті та новини, які потім можуть бути доповнені обговореннями на форумах.

Чому SPIP?

SPIP є вільно поширюваним програмним забезпеченням по ліцензії Licence Publique Générale GNU (GNU General Public License, або GPL). Вимоги SPIP з точки зору програмного забезпечення та апаратних засобів дуже скромні, їх здатні задовольнити навіть деякі безкоштовні хостинг-провайдери (див. Довідку і керівництво по установці для отримання більш повної інформації). Якщо говорити гранично коротко, то це - PHP + MySQL.

SPIP можна безкоштовно завантажити з сайту.

Переваги SPIP

-  Управління сайтом як журналом. Сайт складається в основному з статей і новин, опублікованих у рубриках та підрубриках, складових ієрархічне дерево. Див. повний список можливостей SPIP для більш докладної інформації.

-  Повне розділення і розподіл трьох видів завдань серед різних учасників: графічний дизайн; авторська публікація статей і новин; і редакційне управління сайтом (яке включає в себе організацію рубрик, перевірку представлених статей, і т.д.).

-  Знімає з веб-майстра і всіх учасників сайту ряд утомливих аспектів веб-публікації, а також усуває необхідність витрачати довгий час на вивчення спеціальних технічних питань. Встановлення SPIP виконується крок за кроком через простий інтерфейс і відразу по завершенні дозволяє почати створювати свої власні рубрики і статті.

Особливості SPIP

Для редакторів та адміністраторів

-  Інтуїтивно зрозумілий веб-інтерфейс робить надзвичайно простим пропозицію статтею і новин, а також редакційне управління сайтом. Більше того, типографічні ярлики дозволяють форматувати текст без використання HTML, що робить процес редагування доступним для всіх і настільки ж простим, як написання листів.

Для веб-майстрів

-  Графічна сторона і навігація на сайті визначаються HTML-шаблонами форматування (або «майстер-сторінками»), кожна з яких визначає «вигляд» (наприклад: один вигляд для змісту, інший - для розділу і короткого резюме його змісту, третій - для статті, четвертий - для новини). Те, як зміст матеріалів відображається на цих сторінках, визначається невеликою кількістю HTML-подібних псевдо-тегів, які відносно легко освоїти.

-  SPIP не обмежує графічні і навігаційні можливості сайту. Шаблони HTML повністю настроюються. Можна контролювати ряд елементів сайту зі SPIP, а рештою керувати вручну або навіть з інших видавничих систем (звичайно, з тих, що забезпечують сумісність зі SPIP).

Для відвідувачів сайту

-  Система кешування основної частини сайту прискорює перегляд і дозволяє уникнути великої кількості запитів до бази даних, а також відіграє роль буфера, що гарантує від збоїв бази (що досить часто трапляється на «перевантажених» серверах): у таких випадках сайт залишається доступним, навіть якщо певні зміни змісту стають неможливі (у тому числі обговорення на форумах).

-  Пошук та індексування інтегровані в SPIP і дають можливість, якщо ця функція включена веб-майстром, проводити пошук по всьому вмісту основної частини сайту.

Недоліки

В даний час гнучкість SPIP передбачає необхідність для веб-майстрів докласти невеликі зусилля, щоб змінити типовий макет. На відміну від деяких жорстких систем, де ви можете змінити кольори або логотип одним клацанням кнопки (але цим вичерпується все, що дозволено робити), працюючи в SPIP веб-майстру потрібно тільки дізнатися декілька простих псевдо-HTML тегів, щоб робити майже все, що він хоче.

SPIP поставляється з повним форматом навігаційного інтерфейсу; як тільки ви почали створювати контент для вашого сайту, його зміст може бути негайно переглянутим і буде відображатися з використанням типового графічного інтерфейсу. Вебмайстер може, звичайно, зробити свій власний графічний інтерфейс, якщо це необхідно.

У майбутньому ми плануємо включити кілька наборів шаблонів форматування в SPIP, що зробить його більш простим для веб-майстрів і зведе до мінімуму зусилля по налаштуванню. Деякі з них вже доступні в розділах Теми і Шаблони

Приклади

Кращим (і історично першим) прикладом використання SPIP є електронний журнал uZine2 (початковий код саме цього сайту був використаний для створення оригінального SPIP). Серед інших сайтів, що працюють під управлінням SPIP, ми хотіли б відзначити Le Monde diplomatique і Vacarme.

Продовжити

Щоб йти далі і заглибитися в SPIP, корисно прочитати документацію, приклади і «перші кроки», запропоновані в цьому розділі. Списки розсилки також у вашому розпорядженні для обміну питаннями, порадами та хитрощами. Побачимося!

Автор olly Publié le : Mis à jour : 22/08/23

Traductions : عربي, asturianu, български, brezhoneg, català, corsu, Kréol réyoné, Deutsch, English, Esperanto, Español, فارسى, français, galego, italiano, 日本語, Lëtzebuergesch, Nederlands, òc lengadocian, polski, Português, română, русский, slovenčina, Türkçe, українська